Archives

  • 0

ארבע קריקטורות שמעמידות את רוג’ר ווטרס במקום

גם פרויקט הקריקטורה הישראלי לא נשאר אדיש לנפנוף של להקת רדיוהד ותום יורק לדרישת החרם של רוג’ר ווטרס וה-BDS


  • 0

מחקר קובע: האו”ם אובססיבי ביחסו לישראל

קבוצה של קריטוקריסטים ישראלים מדף הפייסבוק TICP – The Israeli Cartoon Project לקחה את המחקר שפורסם צעד אחד קדימה, והחלה להפיץ במדיה החברתית קריקטורות של המאייר ולדיק סנדלר, בהן נראה מפגין נושא שלא “שחררו את פלסטין”, ליד פיל בדמות טורקיה, רוסיה, סין ומרוקו. “אין ספק, האו”ם הוא הארגון האנטישמי ביותר שקיים כיום”, נכתב בעמוד. האיור זכה למאות שיתופים, ולתגובות רבות מרחבי העולם.

By: Vladik Sandler

By: Vladik Sandler

לפי המחקר, שפורסם ב”וול סטריט ג’ורנל”, מאז 1967 התייחסו 90 אחוז מהחלטות האו”ם בהם הוזכר המונח “כיבוש” לישראל (2,342 אזכורים), ועשרה אחוז לכל שאר הסכסוכים בעולם. במועצת הביטחון של האו”ם נמצא במחקר כי המצב מעט טוב יותר, אבל לא משמעותית: ב-31 החלטות של המועצה הוזכר המונח “כיבוש” בהתייחס לישראל, לעומת 5 פעמים בהם הוזכר המונח בהקשר של אחת משבע המדינות שצוינו לעיל.

Full article >> http://bit.ly/2cINEvF


  • 0

ואתם, מדברים על הפיל שבחדר?

חדש מפרויקט הרשת TICP – The Israeli Cartoon: סדרה של ארבע קריקטורות המציגות את “הפיל שבחדר” המעבירות ביקורת נוקבת על יחס האו”ם לישראל. לאחר חשיפת פרשת עובד האו”ם שפעל לטובת החמאס, הטרוניה רק מתחזקת. תפסנו לשיחה את היוצרים ואף את משרד החוץ להגיב בנושא

Full article >> http://bit.ly/2bYiAHF


  • 0

נלחמים בצביעות: קריקטוריסטים מציירים הסברה

“הרעיון הוא בעצם לסייע להסברה באמצעות קריקטוריות”, מספר אסף פינקלשטיין, מיוזמי הפרויקט, “כל הרעיון שלנו הוא בעצם להשתמש בפלטפורמה של הרשתות החברתיות, כדי להגיע כמה שיותר רחוק. להביא את הקריקטורות האלה אל קו החזית. איפה שהן באמת יכולות לעשות את העבודה, וגם באמת לשכנע. אנחנו מקבלים ריקושטים חזקים מכל העולם”.

Full article >> http://bit.ly/2a9OSyk


  • 0

Forsvarer Israel med satire

Israelske kunstnere har slått seg sammen og publiserer regelmessig tegninger som israelvenner kan dele i sosiale medier.

Kampen mot den internasjonale boikottbevegelsen føres også på kunstens arena. Her brukes humor, sarkasme, ironi og satire istedenfor hardtslående argumenter.

De fleste av Israels ledende avis- og karikaturtegnere står bak The Israeli Cartoon Project, som hittil har lagt ut rundt 150 tegninger på Facebook.

Dagen møter Yossi Klar (24) og Asaf Finkelstein (38) på en kafé i Jerusalem-bydelen German Colony. Ingen av dem driver med tegning, men de er likefullt sentrale i samarbeidsprosjektet. Klar jobber med PR og administrerer siden på Facebook. Finkelstein er ekspert på varemerkebygging og på mange måter hjernen bak det hele.

To full articale >> http://www.dagen.no/Nyheter/HUMOR/Forsvarer-Israel-med-satire-325216 >>


  • 0

נלחמים בעטים: קריקטורות נגד BDS

את מיזם ההסברה הייחודי מובילים האמנים אורי פינק, שי צ’רקה, יוסי קלאר ואסף פינלקשטיין, שפועלים דרך עמוד הפייסבוק “The Israeli Cartoon Project“. פינקלשטיין, שהבין את כוחן של הקריקטורות בעולם הדיגיטלי, הסביר כי “הפרויקט הוקם מהתחושה הקשה הנגרמת לישראלים וליהודים רבים בעולם בעקבות הקמפיין האנטי-ישראלי”. הוא הוסיף כי “עשרות האמנים השותפים לפרויקט שואפים להגדיל את הסיכוי של ההסברה הישראלית למשוך את תשומת לבם של קהלים שונים בעולם, ולקבל הזדמנות הוגנת להתמודדות בזירה ההסברתית”.

 

Full Story >> http://bit.ly/1QrF8Ix


  • 0

Joke’s on him: Former Hamas minister’s cartoon error

Bassem Naim, a former minister in Ismail Haniyeh’s Hamas government in Gaza, posted a cartoon on his Twitter feed that mocks the UN’s Human Rights Council (UNHRC), mistaking its meaning.

By: Vladik Sandler

By: Vladik Sandler

Full Story >> http://bit.ly/1JgzbBa

 


  • 0

הפך לבדיחה: בכיר חמאס לא הבין קריקטורה

הבדיחה היא עליו: באסם נעים, לשעבר שר בממשלתו של איסמעיל הנייה בעזה, צייץ בדף הטוויטר שלו קריקטורה שלועגת לארגון זכויות האדם של האו”ם. הקריקטורה נועדה להראות את ההיטפלות של האו”ם אך ורק לישראל תוך התעלמות ממדינות אחרות שמפרות באופן שיטתי זכויות אדם כמו סין, צפון קוריאה, רוסיה וסוריה. עם זאת, נעים פירש את האיור אחרת לחלוטין והפך לבדיחה ברשת.

בקריקטורה, שפורסמה במסגרת עמוד הפייסבוק TICP – The Israeli Cartoon Project, נראה פקיד שמנסה לדחוס בחלק המדף ששייך לישראל את כל התיקים והחקירות נגדה וכבר אין במדף מקום ואילו

המדפים השייכים למדינות שמפרות זכויות אדם ריקים לחלוטין.  את עניין הקריקטורה שלא הובנה גילה הילל נויר מפרויקט UN watch.

קרא עוד >> http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4689417,00.html <<


  • 0

In new project, pro-Israel voices opt for satire over polemic

“There’s a huge amount of ignorance in the world about what goes on here,” Charka said. “It’s very easy for people to ‘buy’ horrific images of us, while there are no buyers for our argument of ‘listen, it’s not that terrible.’”

The only way to fight hostile images, Charka argued, is with images of our own.

 

Full Story >> http://bit.ly/1rq3qP5


  • 0

Caricaturistas israelíes, contra el Boicot

Una nueva página de Facebook creada por caricaturistas israelíes tiene por objeto combatir el movimiento BDS a través de caricaturas sarcásticas que reflejan una imagen positiva de Israel y desenmascara a sus detractores hipócritas.

 

Full Story >> http://bit.ly/1VGcPhT


TICP on Facebook

Subscribe to TICP via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.